Blog Details

sec title

19. 6. – Open air muzikál Noc na Karlštejně

Mimořádný zážitek nabídlo ve čtvrtek 19. Června návštěvníkům Státního hradu Šternberk Moravské divadlo Olomouc. V areálu hradu se uskutečnilo open air představení populárního muzikálu Noc na Karlštejně. Velkolepou produkci si nenechala ujít tisícovka návštěvníků, akce byla vyprodaná několik dní dopředu.

            Na šternberský hrad zavítal soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc již počtvrté, v předchozích letech zde s velkým úspěchem uvedl operní inscenace Carmen, Nabucco a Prodaná nevěsta. Počtvrté se do krásného hradního areálu podívala i Barbora Polášková, která v inscenaci muzikálu Noc na Karlštejně ztvárnila hlavní ženskou roli Elišky Pomořanské. „Vždycky mě potěší zdejší nadšené publikum. Včerejší představení bylo krásné a moc jsme si to užili,“ uvedla Polášková.

            Publikum chválil také držitel prestižní Ceny Thálie Jiří Přibyl, který si v muzikálu zahrál a zazpíval postavu cyperského a jeruzalémského krále Petra. „Bylo pro mě ctí znovu vystoupit před šternberským publikem. Představení diváky oslovilo a bylo velmi dobře přijato, z čehož mám velkou radost. Byl to ideální večer, i co se počasí týče. Doufám, že se tato setkání v krásném prostředí šternberského hradu budou v dalších letech opakovat,“ shrnul Přibyl.

            Představení se konalo v rámci Šternberského kulturního léta pod hvězdami  v produkci agentury ARKS Plus, s. r. o, a ve spolupráci s Moravským divadlem Olomouc, Státním hradem Šternberk, Městem Šternberk, Olomouckým krajem, Národním památkovým úřadem a partnery.