Blog Details

sec title

25. 6. – Open air opera TURANDOT

Slavnostní zahájení třetího ročníku Šternberského kulturního léta pod hvězdami, proběhlo ve čtvrtek 25. června na Státním hradě ve Šternberku, unikátní premiérou open air představením Pucciniho opery TURANDOT v podání interpretů Moravského divadla Olomouc.

Snad celosvětovou premiéru Open air operu TURANDOT shlédlo přes 700 nadšených diváků. I když počasí nebylo ideální (bylo pouhých 8 stupňů), bylo jasné, že tóny hudby italského mistra diváky v prostorách zahrad uchvátily. Spontánní potlesk ve stoje byl toho jasným důkazem a byl obrovskou odměnou pro účinkující, ale i pro pořadatelé.

„Byl to úžasný a nezapomenutelný zážitek, který jsme již dlouho nezažily. Ta chvíle, kdy osvětlený, plátěný měsíc na pódiu a ten skutečný, vycházející zpoza mraků za pódiem, v okamžiku, kdy znějí tóny árie – Ať nikdo nespí – to je opravdu chvíle, která Vás uchvátí.“ Tak hodnotil manželský pár z Brna představení několik okamžiků po jeho skončení.

„Výkon všech účinkujících, včetně orchestru byl opravdu maximální a všem patří velké díky, protože byla opravdu dost velká zima. Chceme taky poděkovat panu režisérovi Václavu Málkovi za některé změny, které provedl na pódiu, čímž se podařilo zakomponovat do představení přírodní scenérie hradu, které vyšly na 100% a umocnily tak ještě víc celkový zážitek z opery TURANDOT.“ hodnotili spokojení pořadatelé.

Foto: Michal Pospíšil