Blog Details

sec title

26. 7. – XI. Šternberský kopec

Jako první vystoupila uničovská kapela Francis´Drake, která je známá především v olomouckém okrese, ale i známý hudební kritik, který byl přítomen na letošním festivalu uznal, že za pár let již mohou vystupovat v hlavním produkčním čase.

Další kapela, která  vystoupila na šternberském pódiu byla olomoucká kapela The Again, za kterou do Šternberka přijeli i jejich skalní fanoušci a fanynky z Olomouce.

Druhou dámou, která vystoupila na letošním Šternberském kopci, byla zpěvačka Romana, která zpívá v goticky laděné skupině Ancient Desire.

Třemi auty přijelo opavsko – pražské uskupení Kofe-in. Které bylo pro mnohé přítomné návštěvníky velkým překvapením. Zpívali a hráli úžasné, což také publikum řádně odměnilo.

Skupinu Fleret netřeba představovat. Své divácké publikum si našlo  i na Šternberském kopci a poslední písničku Zafúkané si zpíval skoro celý areál.

Bohužel skoro žádný festival se neobejde bez technických potíží. V letošním roce tento černý Petr padl na Petra Bendeho se svým bandem. Elektrický výpadek  na pódiu způsobil to, že musel Petr Bende začít improvizovat a zpívat tzv. „nasucho“. Za to mu bylo odměnou pozitivní zpětná vazba od diváků, jak na samotném festivalu, tak i na facebookovém profilu festivalu.

Kapela Ezyway, ale především frontmen kapely – Ezdráš Hýbl, byl nadšený z počtu diváků, které uviděli při svém příjezdu. Aby ne, když okolo 19 hodiny bylo v areálu Státního hradu Šternberk přes patnáctset návštěvníků.

Hvězdný trojlístek, který následoval začal produkcí kapely Support Lesbiens, která už druhým rokem hraje v nové sestavě s hlavním zpěvákem Urbánkem. Starším a známějším hitům úspěšně sekundovaly hity novější.

Letošní festival Šternberský kopec 2014 byl ve znamení Divokého billa. Moc často se nestává, že by kapela začala o 10 min dřív hrát a to jen proto, že mají díky své šestnáctileté historii tolik písniček, které chtějí svým fanouškům zahrát. Členové kapely Divokej bill rozjeli na pódiu nečekanou, ale hlavně nezapomenutelnou show. Díky tomu, že skupina Vypsaná fixa měla menší zpoždění, tak se kapela Divokej bill rozhodla, že bude hrát tak dlouho, než Vypsaná fixa přijede. Rozhodování nebylo nikterak náročné, protože diváci nechtěli své oblíbence pustit z pódia.

Poslední kapelou letošního ročníku byla kapela Vypsaná fixa v čele se zpěvákem skupiny Mártim. Kvůli pozdnímu příjezdu kapela hrála asi o 10 minut více, než bylo původně naplánováno. Při rozloučení skupiny, z ničeho nic začal zpěvák Vypsané fixy zpívat bez nástrojů do davu fanoušků, kteří mu s nadšením sekundovali.

Letošní ročník proběhl a my všichni se už těšíme na ročník příští, který bude s největší pravděpodobností 1. srpna 2015?

Tímto bychom chtěli poděkovat všem spolupracovníkům, partnerům, ale především divákům festivalu, kterých bylo něco málo přes 2.500 a bez kterých by se letošní ročník nemohl uskutečnit.