Blog Details

sec title

29. 7. – Šternberský kopec

V sobotu 29.7. 2017 hostilo město Šternberk svou tradiční hudební událost a odehrál se zde čtrnáctý ročník festivalu Šternberský kopec. Do zahrad nad hradem zavítaly téměř čtyři tisíce diváků a originální ráz letošnímu ročníku daly též malé příběhy skupiny Support Lesbiens a písničkáře Jakuba Ondry.

Šternberský kopec se letos nesl ve skvělé náladě a provázelo ho krásné počasí. Hned úvodní vystoupení slovenských Desmod zaplnilo areál.  Na pódiu je střídal talentovaný český hudebník Thom Artway
se svou kapelou a následovalo energické vystoupení plzeňské skupiny Děda Mládek Illegal Band, která roztančila všechny přítomné.

Mladý písničkář Jakub Ondra se z důvodu dopravních komplikací značně opozdil se svým příjezdem
a nebylo již možné jeho vystoupení zařadit do programu hlavního pódia. Protože jsme však diváky nechtěli o nic ochudit, vystoupil v podvečer ve třech blocích na malé improvizované scéně, která vznikla jen pro něho v prostoru pro diváky. Z festivalu tak Jakub odjel se ctí a ještě s cejchem muže, který  řízením osudu zavedl na Šternberském kopci něco jako „vedlejší scénu“.

Lake Malawi zahráli jak skladby své, tak ochutnávku z repertoáru již neexistujících Charlie Straight, v nichž před lety působil jejich sympatický frontman, zpěvák Albert Černý.

Dramaturgii 14. ročníku doplnila rovněž Anděly oceněná formace Support Lesbiens. Svůj koncert začali v plné síle a s chutí, což bylo patrné i na výbušném výkonu zpěváka Czendy Urbánka. V jednu chvíli však vyskočil do výšky a na scénu dopadl tak nešikovně, že si zranil koleno a vystoupení dokončil s bolestmi vsedě na barové židli. Kapela koncert dohrála, přitom z jejího energického výkonu nastalá situace pranic neubrala.

Hlavní hvězda večera – slovenská Tublatanka a čeští rockoví matadoři, kapela Turbo, pak v noci představili především své letité a úspěšné hity a dovedly tak Šternberský kopec nejenom do nového dne, ale i na dohled jubilejního patnáctého ročníku, který se odbude v příštím roce.

Za finanční podporu děkujeme Městu Šternberk a Olomouckému kraji.