Blog Details

sec title

3. – 5. 6. – Město v pohybu

V prvním červenovém víkendu se uskutečnilo Město v pohybu. Tato tradiční kulturní akce se uskutečnila na Hlavním náměstí ve Šternberku, v rámci doprovodného programu Ecce Homo 2016.

Páteční program zahájila uničovská kapela Zvláštní zóny, po oficiálním zahájení programu a představení závodníků Ecce Homo, vystoupila olomoucká kapela L.I.F., kterou nahrazovala pražská kapela Ellyce a závěr večera patřil populární kapele Fíha.

Sobotní den začal, oproti předešlým ročníkům, až v odpoledních hodinách. Diváci mohli vidět pěvecká a taneční ukázky základních škol ze Šternberk, začínající kapely z Domu dětí a mládeže Šternberk, ale především ukázky sportů TJ Sokol Šternberk. Od 19 hodin vystoupila skupina Sabrage v čele s Julianem Záhorovským, který byl účastníkem první série, veleúspěšné soutěže Superstar. Tahákem pro šternberské publikum se stala kapela No Distance Paradise. Ovšem největším překvapením a kapelou, která dokázala rozparádit všechny, byla irská kapela Navostro.

Poslední, nedělní den patřil dětem a seniorům. Na náměstí bylo k vidění pandury z místní firmy Excaliburarmy, velký skákací hrad pro děti a stánky s pestrým sortimentem. O zábavu se postarali Klauni z Balónkova, kteří zabavili děti, armádní hudba Swing-Dixie Olomouc a legendární Poutníci. Závěr dne patřil tradičnímu vyhlašování výsledků závodů Ecce Homo.

Celé akce se v průběhu víkendu zúčastnilo přes 5 tisíc. Tato akce je pro město přínosem, protože každoročně zaznamenává zvýšení zájem o město.

Foto: DS Sedlák