Blog Details

sec title

1. 8. – XII. Šternberský kopec

Trendem posledních let je údajně, že diváků na festivalech ubývá. S tím se ale letos organizátoři Šternberského kopce nesetkali. Kvalitní dramaturgie, profesionální přístup kapel, krásné počasí a snad i posunutí data byly dobrým tahem k dosažení rekordního počtu diváků, který skončil na čísle 3400 osob.

Festival zahojovala místní skupina True Colors, kteří sice hráli pro hrstku svých nejvěrnějších, ale na kvalitě jejich vystoupení to nebylo vůbec znát. Další kapela, která zahrála, tak byli finalisté University band contest a to M2E, kterým se hned rozrostla fanouškovská základna o pár náctiletých fanynek. Bohužel časový harmonogram musel být z organizačních důvodu na poslední chvíli změněn, takže skupina Alkehol nevystupovala ve svém předem plánovaném čase, ale začala hrát již v 16 hodin, kdy v areálu bylo okolo tisíce diváků. V 17 hodin vystoupila kapela Jelen, se svým hostem Kateřinou Marii Tichou. Překvapením ve skoro hlavním čase se stala pražská kapela Ellyce, která si postupně získávala větší a větší diváckou podporu před pódiem. Skupinu No Name není potřeba představovat, jedna písnička za druhou, to byl hit za hitem a k tomu je Igor Timko skvělý bavič, který dokáže spolupracovat s publikem. Největším překvapím, pro řadu diváků, byla skupina Walda gang, která dokonce udělala i ohnivou show a tím překvapili všechny přítomné. Hitem Chci zas v Tobě spát začal své vystoupení David Koller. V průběhu své produkce zahrál i nové písničky ze svého letošního alba. Konec festivalu patřil kapele Mňága a Ždorp z Valašského Meziříčí, která tisíce diváků vyprovodila na cestu domů.

Celým festivalem provázela Lenny Trčková.

Akce se konala v rámci projektu Šternberské kulturní léto pod hvězdami. Záštitu nad akcí převzal starosta města Šternberk, pan Ing. Stanislav Orság.  Pořadatel festivalu byla agentura ARKS Plus, s. r. o. ve spolupráci s Městem Šternberkem, Olomouckým krajem, Státním hradem Šternberk a partnery.