Blog Details

sec title

29. – 30. 7. – Šternberský kopec

13. ročník festivalu Šternberský kopec opět nabídl špičku české a slovenské hudební scény, poprvé ve dvou dnech a s rekordní návštěvností. Letos se nám již nepodařilo vměstnat připravený program do jednoho dne, návštěvníkům jsme tak nabídli tuplovanou porci skvělé muziky.
Dramaturgie prvního dne byla určena zejména generaci Y (tedy narozeným v letech 1986 až 1995). Hlavní hvězdou programu nebyl nikdo jiný, než slovenský rapper Majk Spirit. Na pódiu mu „předskakovala“ liberecká kapela ATMO music a představila se také půvabná slovenská zpěvačka Sima.
V sobotu v 15 hod. program festivalu zahájili šoumeni z MIG 21. Na pódiu je střídala Andělem oceněná formace The Fellas, která s sebou přivezla i hosta – populární Tonyu Graves. Po několika letech jsme na Šternberském kopci opět přivítali  šumperské O5&Radeček a samozřejmě nechyběl hit „Vloupám se“.
Velké úspěchy při koncertě i při autogramiádě sklízela Ewa Farna. Večerní program pak vygradoval díky  rockové královně Věře Špinarové a legendám české hudební scény – kapele Olympic.  Olga Lounová hudební večer uzavřela a do své show zapojila i velkou část publika.

 

Festival Šternberský kopec, konaný v rámci projektu Šternberské kulturní léto pod hvězdami, letos přívítal téměř 4500 návštěvníků.

Za finanční podporu děkujeme Městu Šternberk a Olomouckému kraji.

Foto: Michal Pospíšil