Šternberský kopec 2018
Koncert

Šternberský kopec 2018

27/07/2018 15:00, Státní hrad Šternberk
V pátek 27.7. a v sobotu 28.7. 2018 hostil Státní hrad Šternberk již patnáctý ročník hudebního festivalu Šternberský kopec. Jubilejní ročník si žádal něco mimořádného a proto hudební produkce probíhala ve dvou dnech a program byl sestaven výhradně z interpretů, kteří na festivalu doposud nekoncertovali. Do zahrad nad hradem zavítalo téměř pět tisíc diváků a originální ráz letošnímu ročníku dodalo páteční zatmění Měsíce, na které se přítomní diváci i muzikanti evidentně těšili. 
 
Páteční program v 17:30 zahájila severomoravská formace Mirai a na pódiu je střídal talentovaný slovenský hudebník Adam Ďurica.  Xindl X koncertoval od 20 hod. a do Šternberka s sebou přivezl i hosta - zpěvačku Mirku Miškechovou, s níž zazpíval tři skladby. Kapela Sto zvířat páteční program vesele a tanečně uzavřela.  

Také sobotní program se nesl ve skvělé náladě a provázelo ho krásné počasí. Hned úvodní vystoupení kapely Čechomor s Martinou Pártlovou zaplnilo areál.  Na pódiu se dále představila mladá slovensko-česká formace Instinct, legendární zlínská kapela Premier a pražská kapela Perutě, v jejímž čele stojí talentovaný Milan Peroutka. Dramaturgii 15. ročníku doplnili ve večerních hodinách pánové z kapely Hodiny a slovenští IMT Smile. Hlavní hvězdou večera byla legendární metalová kapela Arakain s první dámou české hudební scény Lucií Bílou. Čeští rockoví matadoři z kapely Argema festival ve velkém stylu uzavřeli.
 
Velké poděkování patří všem, kteří se na 15. ročníku Šternberského kopce organizačně podíleli a rovněž děkujeme Městu Šternberk a Olomouckému kraji za finanční podporu akce.


Tato akce již proběhla

Fotogalerie

Další akce

Podporujeme

Myslíme i na ostatní! Dlouhodobě podporujeme občanská sdružení, charitativní projekty a nadace. Zejména ty, které pomáhají dětem. Pokud vás zajímá více informací, kontaktujte nás na info@arks-plus.com .

Tento prohlížeč je zastaralý a proto není podporován.
Stáhněte si prosím novější prohlížeč