Šternberský kopec 2019
Koncert

Šternberský kopec 2019

27/07/2019 15:00, Státní hrad Šternberk
V sobotu 27. 7. 2019 hostilo město Šternberk svou tradiční hudební událost, odehrál se zde již 16. ročník festivalu Šternberský kopec. Šternberský kopec se letos nesl v očekávání vystoupení hlavního hosta festivalu, kterým byla britská rocková legenda The Sweet. 

Program, který již tradičně začíná v 15:00 hod. odstartovala severomoravská formace Buty, která prvním návštěvníkům zahrála všechny hity ze své dlouholeté působnosti na hudební scéně. Zkušené matadory vystřídala mladá talentovaná zpěvačka a vítězka soutěže Česko Slovenská Superstar Sabina Křováková s doprovodem. Následovala slovenská punkrocková kapela Iné Kafe, která svým klasickým obsazením a stylem umí oslovit publikum. Po několika letech přijeli do Šternberka pražští Eddie Stoilow, kteří jsou na pódium jako doma. Mají množství fanoušků a na konci jejich vystoupení to bylo vidět. 

Skupina Slza, které mělo patřit pódium od půl osmé, začala své vystoupení s velkým zpožděním, které bylo způsobeno technickou závadou na zařízení kapely. Po odstranění závady, Slza své vystoupení dokončila ve velmi zkrácené verzi, ale i tak sklidila od publika vřelý potlesk. To kapela Limetall, kterou tvoří zkušení muzikanti ukázala až nečekanou energii a svými melodickými hardrockovými písněmi nadchla všechny diváky v zaplněném areálu.

Hlavní hvězda večera britská kapela Sweet začala své vystoupení na minutu přesně v půl jedenácté. Pro pány je přesný začátek koncertu prioritou. Bylo znát, že formace, která svůj největší díl slávy získala v sedmdesátých letech minulého století hraje s chutí, a hlavně pro radost. Výborní hudebníci ctící klasický rock dokázali během chvíle získat šternberské publikum na svoji stranu, a tak se celé jejich vystoupení neslo v duchu řady vzpomínkových skladeb a skvělé muziky.

Festival po půl noci uzavřela skupina Reflexy a ukončila tak 16. ročník festivalu, který navštívilo přes dva tisíce spokojených diváků. 

Festival Šternberský kopec se koná v rámci projektu Šternberské kulturní léto pod hvězdami a za finanční podporu děkujeme městu Šternberku a Olomouckému kraji.Tato akce již proběhla

Fotogalerie

Další akce

Podporujeme

Myslíme i na ostatní! Dlouhodobě podporujeme občanská sdružení, charitativní projekty a nadace. Zejména ty, které pomáhají dětem. Pokud vás zajímá více informací, kontaktujte nás na info@arks-plus.com .

Tento prohlížeč je zastaralý a proto není podporován.
Stáhněte si prosím novější prohlížeč